“Ses Videolari”

(Hurriyet 26.05.2008) “…Youtube simli siteye konulan ve bir kısım kamu görevlilerine ait olduğu iddia edilen ses videolarıyla ilgili Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca inceleme yapıldığını belirten Şahin, inceleme sonunda; “Söz konusu ses videolarının herhangi bir telefon görüşmesine ait olmadığı, bir ortam dinlemesi olasılığının çok yüksek olduğu” tespitine yer verildiğini bildirdi…”

Haydi arkadaslar ses videosu yapalim.

4 Responses to ““Ses Videolari””


  • Bu tür yetersiz gazetecilik örnekleri ne yazık ki sık sık karşımıza çıkmakta.

    Gökhan Demirkol ~ Gamze Özçelik olayında malum görüntülere gömülü ve “hexadecimal” olarak kayıtlı data için Habertürk muhabirinin söylenene bir anlam veremeyip “excel de resim” olarak kayıtlı bilgi demesi zannımca en ödüle şayan olanıdır.

  • ilker hocam, umarım sonraki kitabınızda, önceki kitabınızda yer vermediğiniz bu yeni teknolojiye yer verip bizi bu eksikten kurtarırsınız. ses videosu he… 🙂

  • ses videosu diger yaptıkları , artık gaf mı diyim cahillikmi diger söylediklerinin yanlarında sıfır kalır. genede bir yenisinin eklenmesi pek bi kötü 🙂

  • belki adamlar kamu gorevlilerine ait resimleri dissolve yaparak yada bilumum guzel efektle gecis yaparak ses videosu elde etmis olabilirler. bu tip girisimler ses videosudur. bkz wikipedia ses videosu; sesin on planda tutuldugu goruntulerin sadece sesi desteklemek icin kutucuk sistemi ile yerlestirildigi filmler. bizdeki bilumum ses sanatcimizin sahip oldugu klipler de bunlara ornek degil midir?

Leave a Reply