Uçan Canon!Uçan Canon!

Şuradan okuduğumuza göre 3000 feet (yaklaşık 900 metre) den düşen bir Canon Digital Rebel çalışmaya devam ediyormuş. Eh bu olay Canoncuları epey sevindirir.

Söylentiye göre Nikoncular da D90’i 3000 metreden atmayı deneyeceklermis 🙂

3 Responses to “Uçan Canon!Uçan Canon!


 • Şirek Kaç dedi ki:

  George Lucas’ın 5D Mark ii ilgisi. 5D büyük perdede çok güzel görünüyor diyorlar.

  http://philipbloom.co.uk/2009/12/12/the-tale-of-lucasfilm-skywalker-ranch-red-tails-star-wars-and-canon-dslrs/

 • yasinköse dedi ki:

  Bence olay tamamen aerodinamik ile alakalı, canon düşerken paraşüt etkisi yapmıştır 😀 ,canon ve nikon’u tıpkı yarış arabalarında olduğu gibi rüzgar tünellerine soksunlar ve hangisinin “cw”si daha düşük onu test etsinler.
  mesela rüzgara karşı fotoğraf çekerken hangi model daha az rüzgar alıyor ?
  Gerçi nikon; standart donanımında bulunan parasoleyi sayesinde “spoiler”işlevi taşıyacaktır.
  Tabiiki speedlight kullanıldığında ekstra mukavemetten dolayı puan kaybeder. Canon bu konuda EX serisi flaşlarının aerodinamği nedeniyle önde ( allahım ben ne diyorum )
  Canoncular alınmasın ama Canon firmasının bu sıralar viral marketinge ihtiyacı var sanırım. 900 metreden düşen bir canonun sağ kalmaısna dair bir hikaye en kısa zamanda şehir efsanesine dönüşecek ve canon satışlarına olumlu bir şekilde yansıyacaktır.
  ( Bu arada P2 cardlar 300G kuvvetine kadar test ediliyor ancak firma üzerine kahve dökülmesi ihtimaline karşı ne önlem almış beni ve son kullanıcıyı ilgilendiren şey bu ihtimal. yeryüzünde hiç kimsenin 10G den daha büyük bir kuvvetle karşılaşacağını zannetmiyorum. )

 • E dedi ki:

  Çamura düşmesi kurtarmış bence..

Leave a Reply

Social Media

Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube