50 milyon EF Mercek50 milyon EF Mercek

Canon dün EOS sisteminin çıktığı 1987’den bu yana tam 50 milyon EF mercek ürettiğini açıkladı. Şirket daha önce bugüne kadar 30 milyon EOS gövdesi ürettiğini açıklamıştı. Bilindiği üzere Canon 1987’de beklenmedik şekilde bütün eski merceklerini emekliye ayıracak bir sistem değilikliğine gitmiş ve EF nin FD ile geriye uyumlu olmayacagini aciklamisti.

50 milyonuncu mercek yanda gördüğünüz EF 100 mm 2.8L IS Macro olarak duyuruldu.

Ben de yeni yıla girerken kendime bundan bir adet hediye almıştım ve hakkında bir yazı yazacaktım: Bugüne kadar satın aldığım mercekler içinde en iyisi diyebilirim. Önceki 100 mm macro için de hep olumlu konuşulurdu ama bu yeni versiyon kırmızı çizgisi ve IS sistemiyle daha etkileyici 🙂

Tabi kırmızı çizgi bir yana yeni 100mm Macro gerçekten keskin ve eğlenceli bir mercek.  O kadar ki son bir aydır neredeyse sadece onunla bir şeyler çekiyorum.

Kısaca almayı düşünenler artık düşünmesin!

Bu mercekle çekilmiş bazı fotoğraflar sağ yandaki flickr barında…

4 Responses to “50 milyon EF Mercek50 milyon EF Mercek


 • shad dedi ki:

  Hastasiyim kendisinin.. bundan sonra alacagim ilk mercek bu.. Yalniz “saka bi yana” demissin.. O kirmizi cizgi bizim gibi fetisistler icin saka degil : ))

 • İlker bey merhaba… Ben de şu “The Blacksmith” deki lensi öğrenebilir miyim?? Teşekkürler..

 • ilkerc dedi ki:

  Flickr da sagda “more properties” e tiklayinca exif verisini gorebiliyorsunuz. Sozunu ettiginiz foto 24-70 2.8L @68 mm f 2.8

 • schizophrenia dedi ki:

  ben psikopata bağlamış durumdayım bu ef serisi kırmızı halkalı lensler yüzünden.
  100mm l macro ilker’in de fotoğraflarından görülebileceği üzere süper. kırmızı halka taşımayanı da optik olarak süperdi, zaten sarı halkalıların diğerlerinden bir gömlek üstün olduğu gibi de bir inanış var.

Leave a Reply

Social Media

Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube