The Fall

436110530_1280
Son yıllarda iyi diziler çok: Breaking Bad, Dexter, Damages, ben pek beğenmesem de True Detectives vs.

BBC??nın The Fall??u bütün bunların arasından ayrılıyor. Aslında hiç hoşlanmadığım aşırı gerçekçi ekolden bir dizi ama o kadar iyi yapılmış ki Dostoyevski dizi çekse herhalde böyle olurdu diyor insan.

?The Fall? BBC tarafından yapılmış ve Belfast??ta geçen bir seri katil öyküsü özünde ama öyküden önemlisi işlenişi tabi.

Dizinin temposu epey yavaş, müzik kullanımı minimal, kamera ve ışık da öyle. Başrolde Gillian Anderson hiç olmadığı kadar iyi, diğer oyuncular da aynı şekilde?¦ Ayrıca bugüne kadar televizyonda görülmüş en feminist drama bu olmalı (Her ne kadar İngiltere??de bazı çevrelerde mizojini ile suçlansa da : )

David Fincher televizyonun sinemadan daha fazla karakter geliştirmeye açık bir ortam olduğunu söylüyordu. The Fall bunun açık kanıtı gibi. Televizyon ve özelde Netflix beklenmedik şekilde sinemayı bitirebilir.

Gerçekten iyi bir dizi arayanlara hararetle önerilir. Hepi topu 2 sezon ve 11 bölüm zaten. Şu anda Netflix??ten izlenebiliyor.

Bizim güzel ve yalnız ülkemiz de bir gün böyle diziler yapabilecek mi diye düşünmeden duramıyorum.

Sabahtan akşama politika konuşarak mı düzeliriz yoksa işimize bakarak mı?

4 Responses to “The Fall”


 • Bora Öztunç dedi ki:

  Bu aralar dizi arıyorum, iyi oldu The Fall. 12 Monkeys’in yanına ekliyorum, ilk iki bölüm ile birlikte çok umut verici başladı o da bakalım.

  “Ã?lkemizde böyle şeyler çekilecek mi” konusunu artık mezara götürmemişmiydik? 🙂 Hepsinden öte Netflix gibi bir oluşumun başka örneği olacağını da sanmıyorum. ( Demişken House of Cards’a şurda ne kaldı. )

  Bu arada sessiz bir şekilde, uzun zamandır takip ediyorum, benim gibi kamera/ekipman ayrıntılarını seven, nedir ne değildir merak eden biri için süper bilgiler, ayrıntılar, incelemeler, yorumlar var. Fakat sitede bir de ulaşım sorunu var, bazı zamanlar açılmıyor, açılsa bu yorum kısmına geçilmiyor. Bilginiz olsun.

 • ilkerc dedi ki:

  Selam Bora tesekkurler. Yeni server e gectik 1 haftadir. Bir hizlanma olmus olmali?

 • Bora Öztunç dedi ki:

  olmuş. rahatça yorum da bırakıldığına göre.

 • cengiz karaş dedi ki:

  Yazınızı okuyunca the killing tadında bir dizi ile karşılaşacağımı düşündüm ama açıkçası bazı bölümlerde ciddi bir tempo problemi var ve katili oynayan erkek oyuncu mimikten yoksun robotumsu performansı tam bir facia diğer oyuncular ise çok iyiler yine de izleğime pişman değilim

Leave a Reply

Social Media

Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube